Organizatorem zwiedzania jest Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej X D.O.K.
Schron czynny codziennie od maja (po uprzednim ogłoszeniu) do września.
Zwiedzanie odbywa się w zorganizowanych grupach pod opieką przewodnika o wyznaczonych godzinach.
Wejścia tylko o pełnych godzinach. Pierwsze o godzinie 10:00, ostatnie o godzinie 16:00. Zwiedzanie trwa około 55 minut.
Ilość biletów na poszczególne godziny ograniczona do 20 sztuk.
Wejście do SKOC odbywa się przez metalowe drzwi wejściowe zlokalizowane w pobliżu sali gimnastycznej szkoły, 15 metrów od bramy wjazdowej. Zbiórka na schodach przed wejściem do schronu 5 minut przed wyznaczoną godziną zwiedzania. Grupy zorganizowane liczące ponad 20 osób zwiedzać będą schron wymiennie w dwóch turach przy czym jedna zwiedzać będzie wnętrze, a druga w tym czasie oglądać film edukacyjny.
Zakup biletów indywidualnych i grupowych odbywa się u przewodnika przed rozpoczęciem zwiedzania. Bilety można rezerwować telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej.
Wszystkie zakupione bilety należy zachować do kontroli w obiekcie, na zwiedzanie którego bilet obowiązuje.
W obiektach panuje absolutny zakaz używania otwartego ognia, nie można wprowadzać zwierząt. Nie ma też miejsc, gdzie można je zostawić, by poczekały na swoich właścicieli.
Trasy są otwarte dla dzieci w każdym wieku. Dzieci do 6 roku życia - wstęp bezpłatny.
Fotografowanie i filmowanie turystyczne na własny użytek jest dozwolone oraz nieodpłatne, fotografowanie i filmowanie dokonywane w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub zawodowej albo do celów innych niż niekomercyjne wymaga zgody organizatora zwiedzania lub właściciela obiektu.
Na trasy nie będą wpuszczane osoby będące pod wpływem alkoholu i środków odurzających, psychotropowych lub innych podobnie działających środków, zachowujące się agresywnie, prowokacyjnie albo w inny sposób, który zagraża bezpieczeństwu eksponatów, zakłócają porządek zwiedzania lub naruszają ogólnie przyjęte normy zachowania w miejscach publicznych.
Podczas zwiedzania należy bezwzględnie stosować się do uwag i zaleceń przewodników oraz pracowników ochrony.
W budynkach występują bariery architektoniczne (schody, progi) będące utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo.